Kolesarjenje na Krk – maj 2023

V Kolesarskem klubu Rogla smo znani po svojih velikih, lahko bi rekli ekstremnih podvigih. Tako smo sredi aprila otvorili naša dolga kolesarska potovanja. Tokratna destinacija je bila Baška na otoku Krk. V lanskem letu je del naše ekipe že preživel vikend na otoku Krk in imeli so se super. Zato je naš odbor z navdušenjem umestil kolesarjenje na otok Krk v svoj letni koledar.

290km dolgo pot prekolesariti aprila, ko se pomlad šele prebuja ni tako enostavno. Pa vendar se nas je zbralo 9 kolesarjev z željo prikolesariti do obale Baške. Kot vedno na naših potovanjih se zgodi marsikaj. Od navijanja naših lokomotiv, kazanja mišic v klanec, slastnih krofov na Trojanah, potrpežljivih spremljevalcev na trasi (saj ne vem, kako se jim ljubi preživeti cel dan v avtomobilu haha) ter neljubih oz. nepredvidenih težav, ki pa jih zadržimo zase. Delimo pa v svet veselje do kolesarjenja in naša medsebojna prijateljstva, katera smo med vikendom na Krku še okrepili. Da povzamemo: za 290km in okoli 2500 višinskih metrov smo potrebovali 13 ur. Tako smo tudi letos dokazali, da smo v polnem pogonu, pripravljeni in hkrati visoko motivirani na nadaljevanje sezone.